Robin

Ponuka rozprávok

Každý z nás už počul o guľovom blesku, atmosférickom jave, ktorého výskyt je obvykle spätý s búrkou. Partia štyroch kamarátov z vášho mesta bude mať to šťastie, že sa s ním dokonca skamaráti. A BUDÚ SA DIAŤ VECI! Rozprávací talent Zuzany Pospíšilovej vás vtiahne do originálneho príbehu s rýchlym spádom, ktorému nechýba humor blízky hlavne začínajúcim čitateľom a malým školákom.

Knižka je určená mladším školákom.

Označené mená v ukážke zmeníme presne podľa vašej objednávky. Samozrejme, v knižke sa vyskytnú ešte mnoho krát... Do knižky vieme vložiť AKÉKOĽVEK MENO.

Ak napíšete v objednávke venovanie pre dve deti, automaticky obe zahrnieme aj do názvu knižky. Jedným pekným darčekom tak budete môcť obdarovať dve deti naraz.

Do knižky je možné vložiť ľubovoľnú fotografiu alebo obrázok, ktoré budú umiestnené pri venovaní. Pri objednávke knižky nám prosím priložte (pomocou tlačítka "Browse") fotografiu/obrázok vo formáte .jpg. Za vloženie obrázka si k cene knižky účtujeme jednorazovo 1,99 EURO.

Úryvok príbehu

...

„A kto vlastne si?“ snažil sa vyzvedieť Marek.

„Som guľový blesk Robin,“ odpovedal a vzápätí sa opýtal: „A ako sa voláte vy?“

 „Ja som Marek,“ šepol Marek.

„Ja som Terezka,“ povedala Terezka a hneď predstavila aj chalanov: „A toto sú Lumír a Alan.“

„Ako to, že meníš farbu? Všimol som si, že vždy keď hovoríš, tak si modrý,“ zaujímalo Lumíra.

„Presne tak. Keď svietim na červeno, tak mám radosť, keď na fialovo, tak sa hnevám. Pri oranžovej plním želania, pri zelenej sa dokážem presunúť alebo iné veci premiestniť na diaľku, pri ružovej čítam myšlienky.“

„Naozaj dokážeš plniť želania?“ neverila Terezka. „Tak ja si budem teraz niečo priať!“

Blesk sa rozsvietil na ružovo a vzápätí na oranžovo. Keď Terezka otvorila oči, stál pred ňou roztomilý biely psík. „Jéj, toho som si naozaj želala! Ty si ten najúžasnejší guľový blesk, aký poznám.“

Robin sa rozžiaril na červeno. 

„A kde vlastne bývaš?“ bol zvedavý Marek.

„Všade, kde chcem. Viem síce chodiť, ale keď sa mi zachce, premiestňujem sa aj kúzlom. Pozerajte sa tam na ten vysoký dom vzadu!“

„Odtiaľ sme ťa po prvý raz uvideli!“ povedal Alan a Lumír prikývol. Robin sa rozsvietil na zeleno, zabalil sa do plášťa, a skôr ako sa deti nazdali, odgúľal sa preč. Za chvíľočku deti zbadali na streche vzdialeného paneláku blikať rôznofarebné svetielka. Potom blikanie ustalo a blesk bol zase pri nich.

„To je teda niečo!“ uznal Lumír.

Robin sa usmial a hlava sa mu znovu zazelenala. Odrazu sa zo zeme zdvihli papieriky od čokolády a pokrčené obaly z knižiek.

„Tie patria do smetiaku,“ upozornila ho Tereza. Blesk bol zrazu oranžový. To preto, že chcel Terezke vyplniť jej prianie. Odpadky skončili v smetiaku.

„Ty si naozaj skvelý. Nemohol by si prísť niekedy k nám, aby si mi pomohol s upratovaním?“ opýtal sa Marek, ale Lumír ho hneď napomenul: „Ty si teda! Upratovať si môžeš sám. S bleskom sa dá predsa robiť niečo úplne iné.“

...

Joly