Afrika

Ponuka rozprávok

Najnovšia osobná kniha o Afrike a zvieratkách, ktoré tam žijú. Deti sa pri čítaní zoznámia so slonmi, žirafami, hrochmi, antilopami a množstvom ďalších afrických živočíchov. Kniha obsahuje prvky encyklopédie, ktoré sú zamiešané v peknom detskom príbehu plnom fantázie. Je doplnená nádhernými kresbami ilustrátorky Anety Žabkovej. Označené meno v ukážke zmeníme presne podľa vašej objednávky. Samozrejme, v knižke sa vyskytne ešte mnoho krát... Do knižky vieme vložiť AKÉKOĽVEK MENO.

Kniha je určená mladším predškolákom.
Do knižky je možné vložiť ľubovoľnú fotografiu alebo obrázok, ktoré budú umiestnené pri venovaní. Pri objednávke knižky nám prosím priložte (pomocou tlačítka "Browse") fotografiu/obrázok vo formáte .jpg. Za vloženie obrázka si k cene knižky účtujeme jednorazovo 1,99 EURO.

Úryvok príbehu

...

 

Lev

Otecko s mamičkou sa vrátia z pracovnej cesty už zajtra. Večer zatelefonovali babičke, či je všetko v poriadku a Peťko im do telefónu hlásil všetky svoje zážitky. Naozaj sa nenudil, preto mu to utieklo ako voda, presne tak, ako to hovoril otec. Čas letí ako splašený, keď robíš niečo, čo ťa baví. „Tak šup do postele, drobček a dobrú noc, nech ťa blchy štípu celú noc! Mám ti ešte niečo rozprávať?“ pýta sa dedo. Ale sotva Peťka prikryje mäkkou prikrývkou, počuje namiesto odpovede len tiché oddychovanie.

Peťko je totiž už so svojim kamarátom v Afrike. Modrý slon a Peťko sedia na osamelom strome v otvorenej krajine. Je to síce trochu divné - slon na strome, ale Peťko to tak neberie. Proste tam spolu sedia a pozerajú. Sem tam vidieť nejaké krovie a práve za tým krovím sa objaví on. Našľapuje skoro lenivo, svetlo hnedou farbou splýva s okolím, je vznešený a vzbudzuje rešpekt. Kto to je? No predsa kráľ zvierat - lev s mohutnou hrivou. „Pozri, Peťko, tam pri tom ďalšom kríku, vidíš?“ ukazuje modrý slon chobotom ako ukazovadlom. Leží tam niekoľko levíc s levíčatami. Niektoré levíčatá sú úplne malinké, iné väčšie. Hrajú sa spolu, otravujú aj svoje mamy a potom od únavy zaspávajú a po prebudení sa pchajú mliečkom od mamy.

„Je tu hrozne horúco!“ utiera si Peťko pot z čela. „To vieš, sme v Afrike. Máš šťastie, že tu sedíš so mnou. Pozri, ja len trochu zamávam svojimi ušami a je to!“ chváli sa modrý slon. „Aaaaach, to je fajn, len mávaj tými ušami ďalej! Hneď je mi lepšie!“ slastne hovorí Peťko.

No a potom modrý slon začne rozprávať: „Vo svorke býva 10 až 20 levov. Levy sú mäsožravce, pri love všetci spolupracujú, korisť zabíja levica, k jedlu prichádza prvý samec, potom samica a až potom levíčatá. Najsilnejší samec chráni územie svojej skupiny pred nepriateľmi.“

„Pozri sa, modrý slon, ten lev sa dvíha a ide k nám, cerí na nás veľké zuby!“ bojí sa Peťko. „Pomóc, ja sa bojím, mamička, otecko, dedo, babi!“

„Čo sa deje?“ skláňa sa babička nad postieľkou. Peťko otvára oči a vydesene rozpráva, ako sa bál veľkého leva a s úľavou vyhŕkne: „To som rád, že už je ráno!“.

 

...