Farma

Ponuka rozprávok

V tejto knižke sa váš miláčik so svojim kamarátom, modrým slonom, zoznámi s domácimi zvieratkami, ako sú sliepky, husy, kozy a kravičky, ktoré môže vidieť na slovenských farmách. Príbeh plný fantázie, v ktorom vystupuje iba jedno dieťa, obsahuje prvky encyklopédie, je obohatený nádhernými kresbami ilustrátorky Anety Žabkovej.

Kniha je určená pre mladších predškolákov.
Do knižky je možné vložiť ľubovoľnú fotografiu alebo obrázok, ktoré budú umiestnené pri venovaní. Pri objednávke knižky nám prosím priložte (pomocou tlačítka "Browse") fotografiu/obrázok vo formáte .jpg. Za vloženie obrázka si k cene knižky účtujeme jednorazovo 1,99 EURO.

Úryvok príbehu

...

Sliepky

„Vstávať a cvičiť,“ žartuje mamička pri budení.

„To som sa krásne vyspala,“ preťahuje sa Vaneska „snívalo sa mi, že mi chce modrý slon niečo dôležité povedať. Mami, mohla by som za ním zájsť?“ Prosí Anička mamičku.

„Tak dobre, poviem dedovi, nech ťa po obede vyzdvihne zo škôlky a odprevadí ťa do ZOO."

Dopoludnie ubehlo ako voda a malá Vaneska si už vykračuje s dedom do ZOO. Ale čo sa deje? To je nejaká veľká porada? Stará slonica Sára, modrý slon, pán riaditeľ ZOO, pán ošetrovateľ Hrablička a nejaký pán Vendelín stoja v hlúčiku a debatujú. Vaneska a dedo zostanú stáť opodiaľ. Vtom ich zahliadne sloníča, pribehne k Vaneske a dedovi a chobotom ich postrčí doprostred skupinky.

„To je tá Vaneska čo by mala ísť s modrým slonom k ​​nám na farmu na exkurziu?“ Pýta sa pán Vendelín.

„Áno, ja som Vaneska,“ predstaví sa dievčatko.

„Chcela by si ísť s nami na farmu?“ Pokračuje pán Vendelín.

„To by som veľmi rada,“ zasvietia Vaneske oči. „Mohla by som, dedo?“

„No, takáto príležitosť sa musí využiť, dohovorím to s tvojimi rodičmi,“ rozhodne dedo.

„Tak zajtra ráno o ôsmej tu,“ plánuje Vendelín.

„A čo u vás uvidíme?“ Pýta sa Vaneska.

„Na farme chováme skoro všetky domáce zvieratká. Pozrite, tu na mobile mám práve vyfotenú sliepku s kuriatkami aj s kohútom,“ ukazuje Vendelín.

„To je roztomilé,“ žasne Vaneska i sloníča.

...

Robin
 
Joly